– Z chwilą podpisania umowy o współpracę, to TAURON, w przypadku wyrażenia zgody przez osoby chcące wymienić piec węglowy na inne źródło ogrzewania, m.in. w całości załatwi formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację na wymianę ogrzewania – powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, po podpisaniu porozumienia z TAURON Sprzedaż Sp. z .o.o. Rozpoczęta współpraca przy likwidacji i wymianie palenisk węglowych na ogrzewanie proekologiczne daje mieszkańcom sporo ułatwień.

Główną ideą porozumienia było stworzenie kolejnego narzędzia, które zachęci krakowian do podjęcia decyzji o zmianie ogrzewania na ekologiczne. Likwidacja niskiej emisji i wymiana ogrzewania na proekologiczne to priorytet w działaniach miasta.

Podpisane porozumienie zawiera pakiet udogodnień skierowanych do mieszkańców Krakowa, którzy chcą zmienić sposób ogrzewania swoich gospodarstwach. Zawarta umowa to kolejny krok mający na celu likwidację źródeł niskiej emisji w Krakowie, a przede wszystkim nowy sposób zachęcania krakowian do przeprowadzania wymiany starych pieców węglowych.

– Innowacyjność tego rozwiązania polega przede wszystkim na tym, że potencjalny beneficjent dostaje możliwość przeniesienia “pierwszego kontaktu” z Wydziału Kształtowania Środowiska, który realizuje Program Ograniczania Niskiej Emisji  do firmy TAURON. To TAURON w całości załatwia formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację i kontroluje jego status. Organizuje także kompleksową pomoc techniczną i staje się pełnomocnikiem reprezentującym mieszkańca w procesie uzyskania i rozliczenia dotacji – powiedział Jacek Majchrowski.

Porozumienie gwarantuje także atrakcyjne warunki finansowe dla beneficjentów w zakresie bieżących opłat abonamentowych, a także pomoc techniczną w przyszłości.

– Po pierwsze, gwarantujemy o 5 procent tańszy gaz. Po drugie, darmowe doradztwo w doborze gazowych urządzeń grzewczych realizowane przez specjalistyczną firmę, z którą współpracujemy. Po trzecie, bezpłatnie, szybko i fachowo załatwiamy za klienta wszystkie formalności. Bierzemy na siebie nie tylko przygotowanie wniosku o dotację i kontrolę jego statusu, ale również przeprowadzenie zmiany sprzedawcy gazu, która, przypomnijmy, odbywa się bez przerw w dostawie paliwa gazowegododał Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Dodatkowym elementem, który ma zachęcić mieszkańców do podjęcia współpracy, jest specjalna pomoc techniczna dostępna przez 24 godziny na dobę. TAURON gwarantuje bezpłatnie fachową pomoc w przypadku awarii instalacji gazowej w domu. Zapewniamy zorganizowanie naprawy w czasie nie dłuższym niż cztery godziny, od momentu zgłoszenia awarii. Serwis czynny jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – dodał Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Jednym z ważnych aspektów współpracy jest włączenie się firmy TARON w działania wizerunkowo-informacyjne realizowane przez Urząd Miasta, które mają za zadanie propagować  likwidację niskiej emisji w Krakowie.

– Jeśli ten model współpracy zda egzamin, będziemy chcieli propagować go nie tylko w Krakowie, ale na obszarach gmin graniczących z naszym miastem, a także w ramach porozumienia Prezydentów Małopolskich Miast w innych miastach województwa, które także chcą poprawić jakość powietrza na swoich terenie – zakończył Prezydent Majchrowski.

Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania i zawarte zostało na czas oznaczony, do 30 września 2019 roku.

Szczegóły oferty można poznać na stronie internetowej www.tauron.pl, dzwoniąc pod numer telefonu 555 444 555 lub odwiedzając jeden z krakowskich punktów obsługi TAURON na ul. Łagiewnickiej 60, Śląskiej 10 i na osiedlu Zgody 14.